Spotkanie z poezją w bibliotece w Igołomi

13 września tego roku przypada 129. rocznica urodzin Juliana Tuwima, jednego z najsłynniejszych polskich poetów. Ze względu na tę rocznicę do biblioteki zaprosiliśmy małych gości, aby zapoznać ich z dorobkiem i sylwetką poety.

Julian  Tuwim to jeden z najważniejszych polskich poetów, ale także tłumacz i autor wierszy dla dzieci, na których wychowało się nie jedno pokolenie Polaków. Z okazji rocznicy urodzin poety w bibliotece w Igołomi przeprowadzono lekcję biblioteczną dla uczniów zerówki. Spotkanie rozpoczęła prezentacja multimedialna o życiu i twórczości Juliana Tuwima, z której dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o autorze „Słonia Trąbalskiego”, np. takich że jako dziecko o mało nie wysadził domu, hodował węże, zajmował się magią i „przezimował” szóstą klasę. Tuwim miał ukochanego psa Dżońcia, o którym mówił, że to najmądrzejszy pies w Warszawie i któremu poświęcił osobny wiersz. Następnie przedszkolaki w skupieniu słuchały wierszy poety: „Pstryczek”, „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Abecadło”, „Okulary”, póżniej pokolorowały obrazki nawiązujące do czytanych wierszy. Lekcja upłynęła w miłej i twórczej atmosferze.